AYAZ: BU AŞİRETİN EN BÜYÜK AMACI….

AYAZ: BU AŞİRETİN EN BÜYÜK AMACI İNSANLARIMIZA ÖZELLİKLE DEVLET ALİYESİNE, İSLAM ALİYESİNE SAHİP ÇIKMAKTIR Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, “Vakfımızın mütevelli heyetinin ilk toplantısı. Öncelikle Kasıman aşiretimize, Elazığ’ımıza, Türkiye’mize ve bölgemize hayırlara vesile olsun diyorum.

Bu deneğin amacı; nerede bir Kasımanlı varsa, nerede bir yetim varsa, nerede bir gariban varsa amaç gaye bunlara el uzatmak, bu heyetin eliyle o muhtaç insanlara yardımcı olabilmek. Bölge bizim için hiç fark etmez, aşiret mensubu olmaması da hiç fark etmez. Bizim amacımız bu aşiretin 1400 yıldan bu yana gelen bu aşiretin Adıyaman Geller tarafından gelip Palu’ya yerleşmesi ve Palu’da 3 kardeşten oluşan ve Kasıman reisinden ismini alan bu kuruluşu, bu aşiretin en büyük amacı insanlarımıza özellikle devlet aliyesine, İslam aliyesine sahip çıkmaktır. Hepimiz bu çatı altında kim sesimizi duyuyırsa bu akılla birlikte hareket etmesi, elini taşın altına koyması, bizim gövdemizi taşın altına koyacağımızdan hiç şüphesinin olmaması ve nerede gariban varsa elimizi uzatmamız Kasıman aşiretine de bu yakışır” dedi.

Check Also

DEPREM YARDIM SEFERBERLİĞİ

6 Şubat tarihinde ülkemizin birçok şehrinde meydana gelen deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için yardım seferberliğine …

Bir cevap yazın